Show times

Badgworth Arena Equestrian Centre British Dressage
Saturday, October 23, 2021 – Saturday, October 23, 2021
Class 1 1 Preliminary Test 19 Q Bronze, Silver, Gold
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
9.30 31 Mia Marshall 1918772 Brook hill lad 1940557 Bronze
9.37 33 Victoria Searle 1916981 Annandale Red Heather 1938246 Bronze
9.44 42 Rachael Butler 1030198 Brynithon Desirable 1942537 Bronze
9.51 22 Libby Chatting 1919199 Midnight Thomas 1942890 Bronze
9.58 37 Jessica Allen 1917660 Hendrewen Deserts Lady 1941487 Bronze
10.05 36 Jessica Ainsworth 1911581 Deano 1932637 Silver
10.12 40 Ben James 1941198 Clapton banks Ivory 1915920 Silver
10.19 19 Cara Thorne Silver Lady
10.26 32 Mia Marshall 1918772 Vino IIX 1940555 Bronze
Class 2 2 Preliminary Test 17(a) Q Bronze, Silver, Gold
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
10.50 22 Libby Chatting 1919199 Midnight Thomas 1942890 Bronze
10.57 33 Victoria Searle 1916981 Annandale Red Heather 1938246 Bronze
11.04 37 Jessica Allen 1917660 Hendrewen Deserts Lady 1941487 Bronze
11.11 26 Jessica Caple 5770 Jaguar (MSF) 1942095 Gold
11.19 36 Jessica Ainsworth Deano Silver
11.26 19 Cara Thorne Silver Lady
11.33 40 Ben James 1915920 Clapton banks Ivory 1941198 Silver
Class 3 3 Novice Test 22 Bronze, Silver, Gold
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
11.50 32 Mia Marshall 1918772 Vino IIX 1940555 Bronze
11.57 43 Ben James 1915920 Tata Corner 1936702 Bronze
12.04 21 Elaine Owen 290696 MAGIC MAYDAY 1830328 Bronze
12.11 23 Louisa Chatting 1915783 First Mohican 1 1937125 Silver
12.19 26 Jessica Caple 5770 Jaguar (MSF) 1942095 Silver
12.26 20Gary Shimmin 1917576 Here’s Johnny
1939007 Silver
12.33 18 Jane Surmon Bronze
12.4 29 Katie Brown 402819 Daydream daisy 1941501 Silver
12.47 41 Rachel Frost 237019 Dspecial 1430596 Silver
Class 4 4 Novice Test 39 Q Bronze, Silver, Gold
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
1.10 43 Ben James 1915920 Tata Corner 1936702 Bronze
1.17 21 Elaine Owen 290696 MAGIC MAYDAY 1830328 Bronze
1.24 27 Annabelle Jay 1811900 Storm Blue 1940613 Bronze
1.31 20 Gary Shimmin 1917576 Here’s Johnny 1939007 Silver
1.38 23 Louisa Chatting 1915783 First Mohican 1 1937125 Silver
1.45 29 Katie Brown 402819 Daydream daisy
1941501
Silver
1.52 18 Jane Surmon Bronze
1.59 35 Helen Fereday progress Geisha de Lully in progress Silver
2.06 41 Rachel Frost 237019 Dspecial 1430596 Silver
Class 5 5 Elementary Test 40 Bronze, Silver, Gold Judge/s Number of Entries: 5
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
2.30 27 Annabelle Jay 1811900 Storm Blue 1940613 Bronze
2.37 28 Rebecca Steer 86800 FARNESE II 1631211 Bronze
2.44 30 Fern Rees 1712432 BGM Calista 1940612 Bronze

2.51 24 Cerys Cormican 1711601 Honeys Charmer 1732450 Silver
2.58 34 Caroline Horn 297780 FALCAO X 1942330 Silver
Class 6 6 Elementary Test 53 Q Bronze, Silver, Gold Judge/s Number of Entries: 4
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
3.20 28 Rebecca Steer 86800 FARNESE II 1631211 Bronze
3.27 30 Fern Rees 1712432 BGM Calista 1940612 Bronze
3.34 24 Cerys Cormican 1711601 Honeys Charmer 1732450 Silver
3.41 34 Caroline Horn 297780 FALCAO X 1942330 Silver
Class 7 7 Medium Test 61 Bronze, Silver, Gold Judge/s Number of Entries: 2
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
4.00 25 Maizie Ransome 343080 Rain Dancer 1531492 Silver
4.07 50 Christine Waite In Tune
4.14 38 Mia Hadley 1811842 Branchfield Princess 1932246 Bronze
Class 8 8 Medium Test 75 Q Bronze, Silver, Gold Judge/s Number of Entries: 2
Time Bridle No Rider BD Reg Horse BD Reg Section
4.30 39 Amy Durkin 1611332 Totally Chester 1632071 Bronze
4.37 25 Maizie RansomeRain Dancer
4.44 50 Christine Waite In Tune